• 1

  Grodków ul. Kasztanowa 3 tel: 77 415-55-11 email: pppgrodkow@op.pl

 • 2

  Grodków ul. Kasztanowa 3 tel: 77 415-55-11 email: pppgrodkow@op.pl

 • 3

  Grodków ul. Kasztanowa 3 tel: 77 415-55-11 email: pppgrodkow@op.pl

 • 4

  Grodków ul. Kasztanowa 3 tel: 77 415-55-11 email: pppgrodkow@op.pl

Copyright 2022 - Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Grodkowie

Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Informujemy, że spotkania grupy wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu odbywać się będą w dniach: 31.03.2022, 21.04.2022, 12.05.2022 w godzinach  16.30-18,  w budynku poradni przy ulicy Kasztanowej 3. 

Szkolenie „ Profilaktyka dla dydaktyka”

            W dniach 28-29.10.2021 pedagodzy i nauczyciele szkół i placówek Powiatu Brzeskiego mieli możliwość uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Grodkowie, która prowadzi sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli Powiatu Brzeskiego, w tym nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze. Spotkanie prowadził Dawid Droździkowski-  psycholog, trener, profilaktyk, socjoterapeuta z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki.

Oferta poradni 2021/2022

Oferta poradni zawiera:

 • diagnozę i terapię psychologiczną dzieci i młodzieży,
 • diagnozę i terapię pedagogiczną dzieci i młodzieży,
 • diagnozę i terapię logopedyczną,
 • diagnozę rozwoju motorycznego dzieci,
 • terapię EEG biofeedback,
 • indywidualne porady zawodoznawcze,
 • pomoc psychologiczno-pedagogiczną udzielana bezpośrednio  dzieciom, młodzieży, rodzicom  i nauczycielom,
 • trening umiejętności społecznych dla dzieci w wieku szkolnym, w tym również dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
 • grupy wsparcia dla rodziców dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera.

Ponieważ trening umiejętności społecznych oraz grupa wsparcia dla rodziców z zaburzeniami ze spektrum autyzmu są nowymi punktami w ofercie poradni, zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z sekretariatem poradni ( tel.774155511)

Bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

Od 6 września 2021 r. działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież oraz rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.

 Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komunikat dotyczący infolinii znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji I Nauki.

Spotkanie pedagogów

„Wspomaganie szkół po powrocie  uczniów do nauki stacjonarnej”

W dniu 26.05.2021 odbyło się spotkanie pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodkowie – dyr. B. Sobów, psychologa A. Szor-Bednarczuk oraz pedagoga i doradcy zawodowego W. Pietruka, z pedagogami ze szkół znajdujących się na terenie działania poradni – Gmina Grodków i Olszanka. 

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”

            Zakończyły się warsztaty prowadzone w ramach „ Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”.

Organizatorem warsztatów był Urząd Miejski oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grodkowie.  Spotkania uczestników odbywały się początkowo w pięknych wnętrzach Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie. Z powodu rozwoju pandemii kolejne spotkania kontynuowane były w formie online.