• 1

  Grodków ul. Kasztanowa 3 tel: 77 415-55-11 email: pppgrodkow@op.pl

 • 2

  Grodków ul. Kasztanowa 3 tel: 77 415-55-11 email: pppgrodkow@op.pl

 • 3

  Grodków ul. Kasztanowa 3 tel: 77 415-55-11 email: pppgrodkow@op.pl

 • 4

  Grodków ul. Kasztanowa 3 tel: 77 415-55-11 email: pppgrodkow@op.pl

Copyright 2021 - Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Grodkowie

Reklama Dzieciom 2018 - podsumowanie projektu

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodkowie zakończony został projekt pt. „Doposażenie gabinetu do terapii EEG Biofeedback”.  Zakupiony sprzęt dofinansowany był z  darowizny przekazanej przez Telewizję Polską  w ramach akcji  REKLAMA DZIECIOM 2018. Przyznana darowizna wynosiła 8000zł.

Gabinet do terapii EEG Biofeedback wyposażony został w nowy komputer , monitory, głośniki, zakupiona została  aktualizacja oprogramowania do terapii EEG Biofeedback, oprogramowanie do czujników fizjologicznych oraz czujnik oddychania. 

Wysokie parametry sprzętu oraz nowoczesne oprogramowanie stwarzają możliwość poszerzenia oferty poradni w zakresie terapii EEG Biofeedback.  Aktualne oprogramowanie daje dużo nowych możliwości. Dostęp do materiałów zamieszczanych w Internecie, które mogą być wykorzystywane w pracy terapeutycznej, możliwość wykorzystywania  samodzielnie tworzonych kart pracy czy też prezentacji,  powoduje , że praktycznie zasób możliwości jest nieograniczony i  zależy wyłącznie  od kreatywności i zaangażowania terapeuty.  Materiał terapeutyczny może być dobrany
i przygotowany  bardzo indywidualnie i zgodnie z zainteresowaniami i możliwościami pacjenta. Interesujące i różnorodne animacje powodują, że dziecko jest zainteresowane, chętnie współpracuje co z kolei wpływa na skuteczność terapii.  Program zaopatrzony jest również w funkcje, które gwarantują rzetelny odczyt wyników prowadzonej terapii oraz umożliwiają ich analizę.

Zakupiony czujnik oddechowy daje kolejne możliwości do pracy z dzieckiem. Umożliwia ćwiczenie prawidłowego oddechu, co wpływa korzystnie na ogólne funkcjonowanie dziecka. Czujnik ten wykorzystujemy podczas nauki prawidłowego oddechu, technik relaksacyjnych.

        Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grodkowie brała dwukrotnie udział w akcji TVP „Reklama dzieciom”. Dzięki przyznanym darowiznom w latach 2016/2017 prowadzony był
w naszej placówce  cykl zajęć terapeutycznych z psem ( kynoterapia),  obecnie poprawiliśmy warunki do terapii EEG Biofeedback.  

Mamy nadzieję, że podejmowane  nas przedsięwzięcia, które maja na celu poszerzenie oferty poradni są pozytywnie odbierane przez środowisko lokalne i spełniają jego oczekiwania.